5 Kroków ochrony wody

5 KROKÓW OPTYMALNEJ OCHRONY WODY

KROK 1: RÓWNOWAŻENIE WODY

Odczyt pH jest wartością, która wskazuje „charakter” wody w basenie. Jeżeli pH jest zbyt wysokie, wówczas oznacza to, że woda jest agresywna dla skóry. Mogą również tworzyć się osady wapnia, występować zwiększone zużycie chloru, a flokulacja nie działa prawidłowo. Jeżeli wartość pH jest zbyt wysoka, wówczas woda jest zasadowa. Natomiast, zbyt niska wartość pH powoduję korozję kosztownych elementów basenu. Idealna wartość pH zawiera się pomiędzy 7,0 a 7,4.

 

 skala pH

Zalecane produkty:

Chemoform: pH minus granulat, pH plus granulat

Bayrol: pH minus w granulkach, pH plus w proszku

 

KROK 2: DEZYNFEKCJA WODY

Dezynfekcja wody w basenie oznacza zniszczenie bakterii, które mogą być źródłem infekcji dla kąpiących się. Wysokiej jakości środki dezynfekujące gwarantują – w przypadku właściwego i regularnego stosowania – najprostszą i najlepszą z możliwych ochronę przed bakteriami i grzybami. W celu zapewnienia bezproblemowej dezynfekcji klienci mogą wybierać pomiędzy różnymi produktami, które zaspokoją ich potrzeby.

 

Zalety ze stosowani aktywnego tlenu:

  • odczuwalnie przyjemniejsza jakość wody

  • nie posiada zapachu

  • nie podrażnia oczu i skóry

  • brak metali ciężkich

Zalecane produkty:

Chemoform: Aktywny tlen w tabletkach (20g lub 200g) stosowane wraz z Aquablnac A

Bayrol: Soft&Easy

 

Zalety stosowania chloru:

  • wyjątkowo wysoka skuteczność

  • niezwykle niezawodny przy wysokich temperaturach i dużej częstotliwości korzystania z basenu

  • produkty ze stałym chlorem nie pozostawiają żadnych resztek i nie wpływają na pH.

 

Zalecane produkty:

Chemoforma: T granulat 65, T tabletki (20g i 200g), Tabletki Multifunkcyjne 3w1 (20g i 200g)

Bayrol: VariTAB, Complete, Chloriklar, Chlorifix, Chlorilong 200

 

KROK 3: ZAPOBIEGANIE GLONOM

Grzyby są mikroorganizmami, które są idealnym pożywieniem dla bakterii. W celu zapewnienia idealnej higieny i czystości należy wodę i wszystkie powierzchnie utrzymywać bez grzybów. Nie zawsze istnieje możliwość zapobiegania powstawaniu grzybów za pomocą chloru, ponieważ grzyby mogą stać się odporne na chlor. Zwłaszcza baseny odkryte wymagają dodatkowego uzdatniania, aby zapobiegać i zwalczać grzyby.

 

Zalecane produkty:

Chemoform: Alba, Alba Super, Aquablanc A

Bayrol: Desalgine, Desalgine Jet

 

KROK 4: FLOKULACJA

Filtrację stosuje się do fizycznego usuwania drobin z wody w basenie. Jednakże, filtry mogą zatrzymać tylko drobiny o określonej wielkości, mikroskopijnych drobin nie można przefiltrować bez dodatkowych środków. W przypadku stosowania filtrów piaskowych, flokulanty pomagają w łączeniu drobin w większe bryłki lub kłaczki, które następnie zostają zatrzymane w filtrze pisakowym i całkowicie wypłukiwane.

 

Zalecane produkty:

Chemoform: Flockfix, Flokfix kartusze (wkład)

Bayrol: Super Klar, Superflock Plus

 

KROK 5: FILTROWANIE/OCZYSZCZANIE

Pomimo że kroki uzdatniania od 1 do 4 są prawidłowo przeprowadzane, woda może stać się mętna lub zielona, za zużycie środka odkażającego może wzrosnąć. Najczęstszym tego powodem jest zanieczyszczony lub mocno zabrudzony filtr. Opatentowany przez firmę Bayrol system FilterSHOCK dezynfekuje filtry piaskowe i usuwa nieczystości organiczne pozostające w filtrze pomimo wypłukiwania.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl